Cesnak je skvelým prírodným pomocníkom. Má dlhú a slávnu históriu v západnej medicíne. Pomáha v boji proti hmyzu, pri ochorení dýchacích ciest, trávení, zároveň je antioxidantom a je nápomocný aj pri boji s parazitmi. Treba však dôsledne dbať na jeho správne dávkovanie.

 • Boj s hmyzom
  Cesnak je skvelým pomocníkom pri ochrane koní hlavne pred komármi. A práve komáre sú najčastejšou príčinou alergie na hmyz. Cesnak môžete koňom pridávať do kŕmenia, alebo vtierať do srsti. Predpokladá sa, že hmyz odrádza vysoký obsah síry.
 • Ochorenia dýchacích ciest
  Pri ochoreniach dýchacích ciest uvoľňuje hlien.
 • Trávenie
  Chráni žalúdočnú sliznicu a tak môže byť skvelou prevenciou pred vznikom žalúdočných vredov.
 • Prírodné antiparazitikum
 • Antioxidant

Upozornenie!: S jeho užívaním však opatrne, pretože nesprávne a dlhodobé dávkovanie môže spôsobiť anémiu. Pre koňa je dávka 0,2 g na kg telesnej hmotnosti koňa škodlivá pre červené krvinky; to znamená 100 g cesnaku denne pre koňa s hmotnosťou 500 kg. Odporúčame podávať maximálne 30 g denne; vtedy je cesnak mimoriadne zdravým doplnkom. Náš Garlic horse – Cesnak obsahuje 100 % čistý cesnak, takže je jednoduché držať sa odporúčaného dávkovania. Niektoré prípravky na trhu obsahujú rôzne doplnkové zložky, a preto si dobre prečítajte zloženie a podľa toho prispôsobte dávkovanie.