Leomax v spolupráci s Okonoch.sk vám predstavujú sedlo MAXFLEX LEONHARD.

Nájsť vhodné sedlo pre svojho koňa vôbec nie je jednoduché. Samozrejme, malo by pasovať aj vám. Sedlo je základom pre pohodlné a plnohodnotné jazdenie a potešenie z neho.

Ide o klasické drezúrne sedlo s hlbším posedlím a strednými opierkami na suchý zips. Toto sedlo je ideálne pre jazdcov, ktorí ocenia oporu v sedle, ale majú pokojnú nohu a nepotrebujú (alebo nechcú) veľké opierky.

Sedlo je veľmi pohodlné aj pre jazdcov, ktorí majú dlhú stehennú kosť.

Zdvojená teľacia koža a francúzske vankúše.

Prečo práve značka MAXFLEX?

Tieto sedlá sú flexibilné a odporúča ich aj mnoho veterinárov. Sedlá sa dajú neustále prispôsobovať na citlivý konský chrbát a sú preto vhodné pre:

– Remonty, ktoré si na sedlo zvykajú. Ich zatiaľ nezaťažený a citlivý chrbát ocení flexibilitu a ohľaduplnosť týchto sediel.

– Kone, ktoré sa po fyzickej stránke často menia.

– Kone s krátkym chrbtom.

– Kone s atrofovaným svalstvom.

– Kone, ktoré zvyknú „stuhnúť“ v chrbte.

MAXFLEX znamená dokonalé prispôsobenie sa chrbtu koňa s plným komfortom pre jazdca a samozrejme aj koňa. Či už ide o rekreačného jazdca alebo ambiciózneho súťažného či profesionálneho jazdca, každý si môže dovoliť luxus flexibilného sedla.

Recenzia na stránke cavallo.de sedlo hodnotí veľmi kladne:

Kostra

Kostra sedla je vyrobená z polyuretánu, ktorý zabezpečuje pružnosť v pozdĺžnej aj priečnej osi. Pre väčšiu stabilitu je kostra vystužená oceľovými pružinami. Predná časť sedla môže mierne rotovať, vďaka čomu sa prispôsobuje pohybu pliec. Umožňuje im tak maximálnu voľnosť. Okrem toho majú panely sedla široký chrbtový kanál.

Pocit z jazdenia

Naša testovacia jazdkyňa skonštatovala, že pozícia na koni je centrovaná a v ťažisku. Kontakt s chrbtom je pomerne pevný, čo umožňuje priamy vplyv na koňa. Sedlo pre testovaciu jazdkyňu bolo trochu úzke, ale nie ostré. Mala pocit, že je dosť vysoko nad koňom, ale našla si dobrú polohu na sedenie.

Testovací kôň Cent s týmto sedlom bol najprv trochu tuhší. Nakoniec sa natiahol pri všetkých chodoch. Môže to byť spôsobené tým, že chvíľu trvalo, kým sa testovacia jazdkyňa usadila. Na rovine s týmto sedlom Cent lepšie balansoval, ako s ostatnými sedlami, ale v oblúkoch sa mu ohýbalo o niečo horšie. Pohyby ramenného kĺbu neboli vo všeobecnosti tak plynulé.

Ťažisko

Ťažisko menilo svoju polohu pomerne často. Pri posunoch doľava aj doprava, čo znamená, že sedlo nie je až také stabilné. V kroku bolo tlakové zaťaženie v zadnej časti sedla pomerne vysoké. V kluse a cvale bol tlak rozložený oveľa lepšie. Body s vysokým tlakom by bolo potrebné odstrániť pomocou výplne.

Sedlo Maxflex vyšlo v teste ako sedlo s najlepšou voľnosťou chrbtice. Plecia tiež neboli úzke, aj keď sa tu nachádzali malé tlakové body, ktoré by sa dali ešte optimalizovať.

Záver

Flexibilná kostra poskytuje dobrú voľnosť v ramenách. Veľkým plusom je aj fakt, že Maxflex dbá na veľmi dobrý priestor pre chrbticu.