Pri výbere prísad pre nové doplnky existuje niekoľko štandardov, od ktorých sa nikdy nemôžeme odchýliť. Prísady musia byť čisté, bez dopingových komponentov, bez cukru a vyrobené v kvalite pre ľudí. Napriek tomu náš zákaznícky servis dostáva otázky týkajúce sa doplnkov, ktoré sa nachádzajú na zozname látok nepovolených FEI.

Etiketa
Uskutočnili sme prieskum medzi niektorými našimi zákazníkmi s cieľom zistiť, či existuje potreba samostatnej produktovej rady, v ktorej by sa používali prísady, ktoré by mohli viesť k pozitívnemu testu na doping. Odpoveď bola jasná: áno (85 %).

PharmaHorse RED
Na základe tohto prieskumu sme vytvorili úplne novú produkciu: PharmaHorse RED. V tejto novej produkcii nájdete doplnky, ktorých výsledkom môže byť pozitívny test na doping v prípade účasti na súťaži.
Doplnky PharmaHorse RED sa dajú ľahko rozlíšiť. Majú ČERVENÚ etiketu.

Čakacia doba
Máte súťažného koňa, ale chcete používať produkty PharmaHorse RED? Potom riskujete, že váš kôň bude mať pozitívny test na doping.
V takomto prípade odporúčame čakaciu dobu medzi podaním doplnku a súťažou. Čakacia doba je čas, ktorú telo potrebuje na rozloženie látky. Táto doba sa líši podľa doplnku a byliny.