Ideálne pre kone a poníky s praskajúcimi, krehkými alebo slabými kopytami. Obsahuje biotín pre optimálne zdravie kopýt. Komplexná zmes vitamínov, minerálov a aminokyselín, ktorá zaisťuje konzistentnú výživu kopýt.

Keratín je zodpovedný za pružnú štruktúru kopytnej steny. Tento štrukturálny proteín, ktorý sa tiež nachádza vo vlasoch, vlne, pokožke a nechtoch, je tvorený určitými aminokyselinami. Dodávanie aminokyselín metionín, treonín a lyzín, ktoré sú vo vysokej koncentrácii prítomné v prípravku Hardy Hoof, umožňuje syntézu keratínu, pričom metionín má mimoriadny význam, pretože kôň ho dokáže premeniť na cysteín, aminokyselinu, ktorá dodáva pevnosť a štruktúru. Aby tento proces mohol prebehnúť, musí byť prítomný aj vitamín B6.

Vápnik je makro-minerál, ktorý hrá dôležitú úlohu pri formovaní kostí, svalov, zubov a prakticky všetkých ďalších štruktúrach v tele koňa – je tiež dôležitý pre zdravý rast kopýt. Vápnik je nevyhnutný pre adhéziu jednej bunky k druhej, čo má osobitný význam pre pevné spájanie buniek v kopytách.

Stopový prvok Zinok má v tele koňa mnoho úloh, vrátane určitého podielu na delení buniek a rýchlosti rastu. Považuje sa za nevyhnutný pre schopnosť koňa využívať aminokyseliny a síru, a teda aj produkciu keratínu. Absorpciu zinku ovplyvňuje hladina medi v tele, preto by tieto minerály mali byť doplňované v správnom pomere.

Okrem aminokyselín a minerálov obsahuje Hardy Hoof biotín, pravdepodobne najznámejšiu zdravú prísadu pre kopytá. Už 1 mg biotínu je potrebný pre zdravie celého tela, preukázateľne však výrazne prospieva tým koňom, ktoré majú slabé kopytá. Náš doplnok kopýt obsahuje 35 mg biotínu, aby bol zaistený optimálny rast a zdravie kopýt. Okrem toho obsahuje MSM, ktoré je vynikajúcim zdrojom potravinovej síry, minerálu potrebného pre integritu steny kopyta, pretože má úlohu pri spájaní proteínových vlákien v kopyte. Hardy Hoof tiež obsahuje jód, ktorý je nevyhnutný pre zdravú funkciu štítnej žľazy, čo je taktiež nevyhnutné pre kvalitu kopýt a srsti. A nakoniec, ľanové semienko sa používa na zlepšenie kvality kopyta, pretože je bohaté na esenciálne mastné kyseliny, ktoré pomáhajú utesniť vlhkosť v kopyte. V kombinácii s fosfolipidom lecitínom (ktorý je bohatý na cholín) pomáha pružnosti kopýt a pomáha udržiavať optimálnu hladinu vlhkosti, čím bráni kopytám absorbovať vonkajšiu vlhkosť.