O účinkoch ostropestreca mariánskeho a silymarínu, ktorý obsahuje, ste už určite čítali na internete, možno ho dokonca sami používate.

Veľa účinkov však nie je stále dokázaných. Dnes už vieme o pozitívnych účinkoch ostropestreca na pečeň. Je vhodný nie len pri jarnej očiste organizmu, ale aj pre kone s problémami s pečeňou.

Pečeň predstavuje približne 1% hmotnosti dospelého koňa. Má rozhodujúcu úlohu pri regulácii distribúcie živín. Niektoré živiny posiela k okamžitej spotrebe a iné ukladá pre ďalšie použitie. Udržiava konzistentnú hladinu živín v krvi medzi kŕmeniami.

Ochorenia pečene najčastejšie spôsobujú toxické rastliny, alebo toxíny v kŕmení, infekcie alebo žlčové kamene.

Ostropestrec mariánsky pomáha ako podporná zložka pri liečení chorôb pečene. Veľmi dobre funguje aj ako detox, pri čistení pečene od toxických látok.

Okrem toho je ostropestrec vynikajúci aj pre kone trpiace laminitídou, vďaka svojim protizápalovým a antioxidačným vlastnostiam.

Pri užívaní ostropestreca je dôležité dodržať minimálne 12 týždňovú kúru. O ďalšom užívaní sa poraďte so svojim veterinárom, alebo odborníkom na výživu.

Olej jednoducho pridáte do kŕmenia a semená tak isto. Ak chcete ku semenám pridať vodu, nikdy nepridávajte horúcu, účinok ostropestreca sa znižuje.

V našom eshope ostropestrec nájdete v čistej forme ako semená alebo olej.

Ako podporu ho nájdete aj v ďalších produktoch: