Vedci namaľovali drevené palety obsahujúce rastlinný olej rôznymi vzormi čiernych a bielych pruhov, alebo úplne na čierno alebo na bielo. Palety umiestnili na polia zamorené muchami a výsledky ukázali, že najviac múch bolo na čiernych paletách, menej na bielych a najmenej na čiernobielych paletách.

Podobný pokus spravili vedci na modelových koňoch pokrytých lepidlom. Po 59 dňoch „ulovil“ čierny kôň 562 múch, hnedý 334, biely 22 a „zebrový“ kôň len 8! Predpokladá sa, že muchy považujú pruhy za neprehľadné a v dôsledku toho majú tendenciu vyhýbať sa im.

Na základe tohto výskumu vyvinula spoločnosť Bucas svoju prvú deku Buzz-Off Zebra, ktorá má kone oslobodiť od stresu z múch.

Deky proti hmyzu „Zebra“ majú „šípky“ cez plecia, ktoré pomáhajú deke lepšie sa prispôsobiť oblasti hrudníka a pleciam vášho koňa, čo mu poskytuje väčší rozsah pohybu. Plný krk sa vpredu prekrýva, aby bolo zabezpečené, že dovnútra sa nedostane žiaden hmyz. Kryt na brucho je vyrobený z jemnej sieťoviny, ktorá zaručuje, že sa ani ten najmenší hmyz nedostane k vášmu koňovi. A čo viac, existuje ešte aj možnosť zladenia s maskou proti hmyzu. Nepochybne je táto deka proti hmyzu so vzorom zebry od spoločnosti Bucas určite produktom, ktorý by si váš kôň prial, aby ste mu kúpili.