Výrobky Bucas možno prať v práčke pri maximálnej teplote: 30 ° C, jemný cyklus. Nepoužívajte aviváž. Vysušte iba na vzduchu a nesušte v sušičke.

Na výrobky s nepremokavou textíliou používajte iba produkt Bucas Rug Wash. Čistiace prostriedky pre domácnosť môžu poškodiť alebo zničiť vodotesný povlak. Nečistite na sucho.

Vodeodolná a priedušná látka

Deky Bucas Turnout sú vyrobené z nepremokavej a priedušnej textílie. Z dôvodu zachovania nepremokavých a priedušných vlastností tejto textílie je bezpodmienečne nutné dodržiavať pokyny pre pranie. Upozorňujeme, že voda môže dovnútra deky  preniknúť z okrajov a prešívania. Vo väčšine prípadov to je len veľmi obmedzené.

Vodoodpudivosť

Vodotesné a priedušné textílie Bucas majú dodatočnú vodoodpudivú vonkajšiu úpravu, ktorá chráni látku a bráni jej absorbovať vodu. Tento vonkajší povrch podlieha značným poveternostným vplyvom a opotrebovaniu a je tiež ovplyvnený umývaním. Ak chcete obnoviť vodoodpudivú vlastnosť látky, naneste kondicionér Bucas Rug Conditioner.

Všeobecná starostlivosť a použitie diek

Pre najlepší výkon zaistite, aby deka mala správnu veľkosť pre vášho koňa. Ak deku nepoužívate, skladujte ju na suchom mieste s dobrým vetraním.