WEBINÁRE

Webináre sú úžasná vec, pretože si ich môžete pozrieť v pohodlí domova a pripraviť sa tak na ďalšie semináre, tréningy, konzultácie. Samozrejme, týkajú sa tém, pri ktorých nie je nevyhnutné v danom okamihu pracovať priamo s koňom. Ale, všetko na seba nadväzuje. Takže, keď sa stretneme a začíname pracovať s koňmi, do práce nám vstupuje mnoho faktorov. A ja vás už len upozorním: „Toto sa týka tejto oblasti, ktorú sme preberali na tomto webinári.“ A vám je hneď jasné, o čom hovoríme. „Spracujeme“ danú situáciu a pokračujeme v práci ďalej. Ak by ste nemali vedomosti z daného webináru, budeme sa touto témou musieť zaoberať priamo na mieste. Vždy sa zaoberáme konkrétnou situáciu. Pretože každý kôň je jedinečný, každá situácia je špecifická. Ale vy už máte celkovú predstavu, obraz a len doladíme detail sa vašim koňom. Napríklad ak sa kôň „zľakne“, hneď chápete, čo sa deje, prečo sa to v danej konkrétnej situácií deje a viete, čo máte spraviť aby sa situácia nevyhrotila, ale naopak upokojila a, trénujeme ďalej. V opačnom prípade by sme riešili komunikačné signály, nervovú sústavu, prečo a kam daná situácia patrí, ako pracovať so sebou, aby sme sa upokojili a dokázali upokojiť koňa, ako mu odpovedať, aby to bolo v danom okamihu efektívne a správne a mnoho ďalšieho … to sú témy na niekoľko hodín. A priamo na mieste sa aj tak nestihneme venovať celému kontextu, ako na webinároch, takže dostanete len čiastkovú informáciu.

Ak pri práci narazíme na problém, vždy ho rozoberieme. Ale vďaka tomu, čo ste sa už naučili, pracujete samostatne, učíte sa hľadať riešenie samostatne, ja som len váš sprievodca, ktorý vám pomáha riešenie nájsť.

Aktuálne témy webinárov:

 • Ako kone vnímajú svet a interakciu s nami
 • O komunikácií s koňmi a jej rôznych formách

Pripravované:

 • Učenie, čo všetko naň vplýva, pozornosť, motivácia
 • Strach a stres u koní aj ľudí (súvislosť s bežným životom, učením, prácou – dôležitosť, bezpečného „miesta“ pre koňa)
 • Vodenie, základ pre VEDENIE koňa (Tu je potrebná samozrejme aj praktická časť: a) webinár a intenzívny tréning, alebo b) seminár)
 • Krivosť koní a ľudí – ako ovplyvňuje našu prácu
 • Korektný pohyb, rovnováha a posilnenie koňa – príprava jazdeckého koňa (Tu je potrebná samozrejme aj praktická časť: a) webinár a intenzívny tréning, alebo b) seminár)
 • Lonžovanie zdravé a zábavné pre koňa (Tu je potrebná samozrejme aj praktická časť: a) webinár a intenzívny tréning, alebo b) seminár)
 • Jazdenie – niekoľko tém

SEMINÁRE

Semináre u nás sú úplne úžasná vec, pretože sa stretnete s ďaľšímu ľuďmi, ktorí zmýšľajú podobne ako vy. Úplne automaticky tak vznikajú podporné skupinky ❤️🙏🏽❤️. Keď sa nemáte na koho v stajni obrátiť, napíšete do našej spoločnej konverzácie a dostanete pomoc a podporu.

Ale, samozrejme, nie len o tom sú semináre 😊. V prvom rade, prejdeme si danú tému, vďaka skupinke ľudí prichádzajú rôzne otázky a rôzne nápady, takže máte širší obraz a samozrejme, všetko si vyskúšame v praxi.

Témy seminárov:

 • Ako kone vnímajú svet a interakciu s nami
 • O komunikácií s koňmi a jej rôznych formách
 • Učenie, čo všetko naň vplýva, pozornosť, motivácia
 • Keď pohneš svojim telom, pohneš konským telom (alebo už známe Move Your Body Move´s The Horse Body)
 • Strach a stres u koní aj ľudí (súvislosť s bežným životom, učením, prácou – dôležitosť, bezpečného „miesta“ pre koňa)
 • Vodenie, základ pre VEDENIE koňa
 • Krivosť koní a ľudí – ako ovplyvňuje našu prácu
 • Práca na väčšiu vzdialenosť a práca s pomôckami (Napríklad kavalety a kužele, vďaka ktorým kôň prirodzene pracuje so svojim telom, ohýba sa a „tvaruje“. Mostík, bránka a ďalšie veci, ktoré podnecujú zvedavosť, udržiavajú pozornosť a robia tréning zaujímavejším, aj keď stále pracujeme na fyzickej a mentálnej príprave koňa a zručnosti, a to nie len koňa ale aj vás.
 • Korektný pohyb, rovnováha a posilnenie koňa – príprava jazdeckého koňa
 • Lonžovanie zdravé a zábavné pre koňa
 • Jazdenie – rovnako práca zo zeme bude je rozdelené na niekoľko tém. Základom je prenesenie skúseností zo zeme rovno do sedla.

SEMINÁRE U VÁS

Ak máte záujem, je možné usporiadať semináre aj u vás. V prípade záujmu mi napíšte na ziarica@okonoch.sk.

INTENZÍVNE TRÉNINGY

Intenzívne tréningy sú vynikajúcim základom pre vašu ďalšiu prácu. Pracujeme s našimi koňmi, ktoré vám umožnia zažiť pocit a tú ľahkosť, keď sa s koňom zladíte a dokážete jednoducho spolupracovať, dohodnúť sa a učiť. Zažijete aj ten finálny pocit a získate obraz o tom, ako má daný „cvik“ vyzerať a budete vedieť, čo hľadáte pri práci so svojím koňom. Budete vedieť ako postupovať, ako odpovedať, ako vysvetliť… .

Každý kôň je jedinečný a váš kôň sa prejavuje tiež jedinečným spôsobom. My tu máme rôzne povahy a zo skúseností viem, že každý z našich koní vám ukáže niečo iné, vás upozorní na niečo iné a vás naučí niečo iné. Stanete sa učiteľom pre svojho koňa a pôjde vám to o niečo ľahšie, pretože už budete mať určitú istotu a budete viedieť, čo hľadáte.

Samozrejme, intenzívne tréningy nie sú nevyhnutné, je to len pomôcka, ktorá vám na začiatok dodá viac istoty. Všetko sa dá zvládnuť aj tak, že začnete pracovať priamo so svojím konským priateľom ❤️.

ONLINE KONZULTÁCIE A TRÉNINGY

K dispozícií sú vám aj online konzultácie a tréningy, záleží na tom, ako ste ďaleko, alebo čo potrebujete riešiť. Zo začiatku sa väčšinou stretávame častejšie, ale postupne, ako napredujete, pracujete stále viac samostatne. Kým budete potrebovať moju podporu, vždy sa dohodneme 😊.

ONLINE VZDELÁVANIE

Táto oblasť je zatiaľ v príprave. Niektoré témy sú príliš dlhé a komplexné a potrebujete sa k nim vracať. Alebo ide o témy, na ktorých pracujete dlhodobo, napríklad, ak kôň potrebuje postupne dosiahnuť určitú fyzickú zdatnosť, kondíciu a podobne, alebo ak sa na niektoré veci pripravujete vy sami.

Ak máte otázky, nápady na témy … napísať mi môžete na ziarica@okonoch.sk.

Teším sa na vaše správy a stretnutia s vami 🙏🏽