Bowenova technika BT pôsobí na zvieratá rovnako príjemne ako na ľudí. Zvieratá sa pri nej ukľudnia a vnímajú čo sa deje s ich telom. Ošetrenie sa robí v stoji a kone sa mu prispôsobia do tej miery ako im je to príjemné. Tento pricíp vždy rešpektujeme. Následne je veľmi príjemná kombinácia uvoľnenia pre človeka jazdca a koňa.

Kone používajú svoje telo dômyselným spôsobom a majú inštikty zakódované a odovzdávané odpočiatku za účelom prežitia vo voľnej prírode. Často ich môžeme pozorovať aj ako sa “masírujú” navzájom a vyhľadávajú spôsob ako uvoľniť svoje telo. Navonok sa snažia kompenzovať zranenia, aby neboli ľahkou korisťou. BT im môže pomôcť nakoľko sa robí na celom tele a postupne pôsobí na hlavné svalové skupiny. Rovnako ako u ľudí sa prechádza cez akupunktúrne body a dráhy, meridiány, teda priaznivo pôsobí napr. na trávenie vylučovanie. Výhodou je, že keď majiteľ koňa sa naučí ako mu môže jednoducho napomôcť obnoviť prirodzené držanie tela a jeho používanie v plnom rozsahu pohybov, tak kôň bude spolupracovať veľmi ochotne. Dokonca často si vypýta ošetrenie práve tej časti kde to potrebuje. Stačí sa naladiť a počúvať prstami. Môže to byť výzva, ale mnoho majiteľov ju aplikuje či už preventívne alebo za konkrétnym účelom. Táto technika však nenahrádza profesionálne ošetrenie veterinárneho lekára.

Kurzy začínajú prácou na sebe, ľuďoch prvý deň a pokračuje sa prácou na koňoch. Celkovo za 3 dni sme schopní zvládnuť základné pohyby a ošetrenie celého tela. Vysvetlíme si základné princípy aplikácie, ukážeme a precvičíme aplikovanie techniky na koňoch tak, aby každý bol schopný pre svojmu koňovi spaviť BT. Pokračovaním môžu byť 2 stupne pokorčilých kurzov.

Viac informácii a termíny kurzov

5.00 avg. rating (99% score) - 4 votes

Odporúčané články