Termín: 22. 09. – 24. 09. 2012

Kurzy pre kone sú určené majiteľom koní a ich ošetrovateľom. Záujem naučiť sa BT vyžaduje základný predpoklad jemných prstov, inak stačí základné vzdelanie. Všetky potrebné informácie a zručnosti sa vyučujú na kurze. Následne doporučujeme hlavne pratizovať BT na sebe a ďalších záujemcoch.

Kone sú špecifické v tom, že sa snažia maskovať zranenia a tým si vytvárajú kompenzácie. Preto sa učí ošetrenie celého tela. Technika pôsobí jednak preventívne, ale aj výborne napomáha regenerácii po zraneniach. Celkové účinky na mäkké tkanivo: svaly, šľachy, fascie vhodne dopĺňajú účinky na vnútorné orgány pôsobením cez meridiány. Rovnako na hormonálnej úrovni sa telo harmonizuje a obnovuje si rovnováhu. Doporučuje sa robiť v každom veku a celkovo je len málo kontraindikácií.

Pri práci s koňmi rešpektujeme stav koňa, jeho potreby. Postupne uvoľňujeme hlavné svalové skupiny a vnímame reakcie koňa. Často sa uvoľnia tak, že hlava postupne klesne dole a reakcie prebiehajú dokým sa kôň vráti do prítomnosti a následne môže použiť svoje telo v novom rozsahu pohybov. Výborna kombinácia je ošetriť aj jazdca a vtedy si môžu jazdu vychutnať obaja novým spôsobom.

Lepšie je raz vyskúšať ako 100 x počuť :)

Cena seminára je 156 €

Pre prihlásenie na kurz je potrebné poslať mail na katarina@bowen.sk a následne uhradiť zálohu 50 € na účet v mBanke 4201690659/8360. Ako variabilný symbol uveďte dátum narodenia v tvare rok mesiac deň napr: 1973 05 27 19730527, ktorý rovnako napášte aj do mailu.

50% zálohy je vrátne v prípade odhlásenia sa zo zdravotných dôvodov 3 dni pred kurzom, následne je už iba možné poslať náhradníka, inak záloha prepadá.

Čas je orientačný, presné pokyny Vám prídu mailom.

Bowenova technika je relaxačná a regenračná technika pre ľudí a zvieratá. Pôvodne pochádza z Austrálie kde ju pomenovali o jej objaviteľovi. Tom Bowen bol masérsky samouk a koníček sa stal jeho prácou na doživotie. Inšpiráciou bola jeho manželka, ktorá trpela astmou a musela chodiť do nemocnice. Našiel spôsob ako jej pomohol a ďalej mnohým klientom, jeho úspešnosť sa odhadovala okolo 85-90%. Bezplatne ošetroval tehotné ženy a deti a často pracoval zadarmo. Daňové úrady majú záznamy, že oficiálne ošetril v roku 1974 spolu 13.000 platiacich klientov na svojej klinike v Geelong. Svetová zdravotnícka organizácia WHO uznala jeho techniku ako samostatnú modalitu a v súčasnosti ju poznáme pod názvom Bowenova technika. Správa o jeho práci sa šírila a spolupracoval s viacerými asistentami. Tom nechcel svoju techniku učiť, ale niekoľko rokov po jeho smrti sa jeho asistenti rozhodli pokračovať a rozširovať nazbierané vedomosti.

Jock Ruddock, pôvodom zo Škótska a pracoval na rôznych kontinentoch. Svoje vedomosti o ľudskom tele začal aplikovať aj na zvieratách, hlavne koňoch. Jeho manželka Ivana Ruddock, pochádza z Moravy a je veterinárkou lekárkou dala nový rozmer a kredit technikám na zvieratách. Na Slovensku bol prvý kurz BT pre ľudí v roku 2001.

Fotogaléria

5.00 avg. rating (99% score) - 3 votes

Odporúčané články