Kedy: 08. 06. 2013, od 10:00 do 17:00

Kde: Báb, Ranč pri Studienke

Pre koho: Keďže seminár bude mať niekoľko pokračovaní, je určený širokej jazdeckej verejnosti. Začiatočníkom, pokročilým, tým, ktorí majú záujem o prácu s koňom zo zeme, ale aj zo sedla. Postupne od základov vás prevedieme výcvikom koňa, vášho partnera tak, aby to bolo pre koňa čo najzrozumiteľnejšie.

Cieľom je motivovaný kôň, ktorý s vami rád spolupracuje pri akejkoľvek činnosti, s chuťou sa učí nové veci a samostatne prekonáva rôzne prekážky.

Cieľom seminára nie je predviesť rôzne cviky, ktorými dokážete koňa dostať tam, kam chcete a ktoré aj tak častokrát, keď prídete domov nefungujú, ale to, aby ste sa naučili nové veci a pochopili systém a spôsob práce s koňmi, pretože každý kôň je individuálna osobnosť, tak ako my a teda jeden vzorec spôsobu práce nemusí fungovať na všetkých rovnako. Ak budete vedieť, čo vám vaše kone hovoria, ak pochopíte, akým spôsobom s vami komunikujú a akým spôsobom sa učia, bude jedno, aký cvik si vymyslíte, prečítate v knihe, alebo budete vidieť na nejakom videu. Svojho koňa, vďaka tomu, že budete vedieť, čo sa kedy v ňom odohráva, dokážete naučiť čokoľvek, čo je v jeho silách.

Seminár je zameraný na prácu zo zeme aj zo sedla. Bude vedený s maximálnym, individuálnym prístupom, podľa vašich možností a potrieb a v ďalších častiach hlavne podľa možností a potrieb vášho koňa.

Cena I. seminára:
Divák: 15 € (14 € náklady lektora, 1 € príspevok na OZ Equilandia)

Orientačná cena ďalších seminárov, ktoré by mali byť vzhľadom na úsporu vašich nákladov dvojdňové (na termínoch sa dohodneme na prvom seminári):
Divák: 25 €/víkend alebo 15 €/1 deň

S koňom: 50 € (v cene je zahrnuté 39 € seminár, 1 € príspevok na OZ Equilandia , 10 € ustajnenie: Seno a slama. Jadro si prosím prineste každý svoje, aby sa koňom nemenilo zbytočne zloženie kŕmnej dávky).

Prenájom koňa: 50 € (v cene je zahrnutá cena semináru aj prenájom koňa)

Súkromná hodina: 15 – 20 € (Podľa počtu záujemcov a teda času, ktorý na súkromné hodiny budeme mať.)

Termín úhrady: Do 31. 05. 2013. Číslo účtu bude oznámené po dohode s každým účastníkom.

Občerstvenie: Skvelý domáci guláš 3 €. Treba nahlásiť vopred, platí sa na mieste.

Prihlásiť sa je možné len mailom na adresu ziarica@okonoch.sk. Ak máte záujem o ďalšie informácie, napíšte na vyššie uvedený mail, či už ide o záujemcov s koňmi alebo divákov.

Pozor, kvôli čo najviac individuálnemu prístupu k účastníkom, je počet obmedzený na 15 ľudí.

Seminár je akreditovaný Ministerstvom školstva, vedy, výskumu a športu v spolupráci so Spojenou školou v Ivanke pri Dunaji. Informácie o akreditácií budú zverejnené čoskoro. Plánovaných je 5 – 6 víkendov, podľa tempa, ktoré si určíme. Seminár končí skúškou, na základne ktorej účastníci dostanú osvedčenie o absolvovaní. Toto osvedčenie ich oprávňuje požiadať o skúšku a stať sa trénerom I., II. a III kategórie. Bližšie informácie budú zverejnené čoskoro.

Fotogalérie zo seminárov

4.83 avg. rating (96% score) - 6 votes

Odporúčané články