Tak som prehodnocovala minulý rok a zistila som, že prácu zo zeme, základy, ktoré som vás učila, už ovláda väčšina klientov.

CHCETE ÍSŤ ĎALEJ? Na ďalší level tejto práce, ktorý vám ešte lepšie pripraví koňa na prácu pod sedlom a tieto cviky budete robiť aj zo zeme, aj zo sedla?

V prvej časti išlo o to, aby sme si s koňom vytvorili vzťah, motivovali ho tráviť s nami čas a pracovať, naučili „systém učenia“ :) a samozrejme, pomohli mu aj po fyzickej stránke, s uprataním toho, kam ktorá nožička patrí a kam by bolo lepšie presúvať váhu.

V druhej časti sa pozrieme viac na fyzickú stránku, na správne prenesenie váhy a úpravu prirodzenej krivosti koňa. Samozrejme, v prírode ani jedna z týchto vecí koňovi nespôsobuje problémy, ale ak má niesť pridanú váhu, nás, mal by byť na to fyzicky prirpavený, pružný, ohybný, správne rozloženie váhy … Viete vôbec, akým spôsobom váha funguje? Čo je to prirodzená krivosť koňa a koľko týchto „krivostí“ vlastne je? … a ešte omnoho viac a hlavne, ako s týmto pracovať, aby sme mali zdravého koňa, po fyzickej aj mentálne stránke.

Okrem toho, táto práca prináša veľmi pekné cviky, ako dovnútra plece, dovnútra zadok, renvers, travers, half pass, pirouette, piaffe, passage, levade …

KTO SA PRIDÁ? Ale musím vás upozorniť, že táto cesta je trochu dlhšia, pretože samotné učenie je veľmi jednoduché (vzhľadom na to, čo už máte za sebou), ale svaly potrebujú čas, aby sa správne posilnili, takže pri niektorých cvikoch výsledný efekt chvíľku trvá, kým je váš kôň gymnasticky schopný splniť požiadavky. Je to rovnaké, ako s chodením do fitka …

Ideme na to? Kto má záujem píšte! Prvú, teoretickú časť seminára, s pár praktickými cvičeniami, by som chcela spraviť ešte teraz v zime, pretože 1. budeme v tom mať jasno a 2. tých pár vecí, ktoré vám ukážem, sa dajú trénovať aj v našich často „katastrofálnych“ zimných podmienkach a teda na už vážne cviky, budete do jari/leta pripravený a môžeme pokračovať ďalšou praxou.

Krásny deň všetkým!

5.00 avg. rating (99% score) - 1 vote

Odporúčané články