Ako vás tak pozorujem pri tréningoch, napriek tomu, že ste na rôznych úrovniach, podľa toho, ako dlho so mnou pracujete, všetci máte jednu vec spoločnú. Prístup ku koňom. Veľmi ma teší, že sa snažíte pochopiť svoje kone, komunikovať s nimi, motivovať ich, hľadať spôsoby, ako im veci vysvetliť … pracujete s ich mentálnou a psychickou stránkou.

Chcela by som vašu prácu posunúť na vyššiu úroveň a preto pre vás pripravujem nový seminár. Bude sa týkať fyzickej stránky koňa. Samozrejme, pri všetkých tréningoch pracujeme aj s touto oblasťou, učím vás, ako veci robiť správne pre prospech koňa, vysvetľujem vám zákonitosti, ktoré platia, ale teraz by som sa s vami rada hlbšie pozrela na túto časť, hlbšie a komplexne. To znamená, že by sme sa pozreli na to, ako funguje pohybová sústava, čo je to vlastne prirodzená krivosť koňa, aké problémy nám spôsobuje pri práci a ako tieto problémy odstrániť.

Máte napríklad problémy s:
– kôň sa zle ohýba na jednu stranu;
– na jednej strane je tvrdý v hube;
– sedlo sa vám šmýka na jednu stranu koňa;
– na jednu stranu nechce chodiť dobre po stene;
– keď ste na kruhu, na jednu stranu padá po pleci dnu a na druhú stranu padá po pleci von;
– pri niektorých cvičeniach štrajkuje, odmieta spolupracovať, vyplazuje jazyk alebo až panikári, snaží sa vás zbaviť
– … a je toho omnoho viac.

Krivostí je totiž niekoľko. Väčšinou sa bavíme len o tom, že kôň sa ohýba lepšie na jednu stranu ako na druhú, alebo o tom, že na predných nohách nesie viac váhy. Týchto krivostí je však omnoho viac a mnohí z vás, kedže ste pokročilejší, sa s nimi začínajú stretávať.

Cieľom tohto seminára je objasniť vám fungovanie pohybovej sústavy. V súvislosti s tým vás naučiť, ako rozpoznať všetky druhy krivosti a ako s nimi pracovat, aby ste koňa pripravili na jazdenie a dosiahli ochotného a motivovaného koňa aj pod sedlom.

Na tejto úrovni vám predstavím len základné gymnastické cvičenia, ktorými môžete krivosť koňa zmierniť, naučiť ho správne pracovať so svojim telom na to, aby bez problémov mohol niesť vašu dodatočnú váhu. Náročnejšie si predstavíme neskôr, viacmenej priamo pri tréningoch, alebo si spravíme praktický seminár. Momentálne tieto budú postačovať, pretože vám chcem predstaviť hlavne súvislosti a na druhej strane je to gymnastika, posilňovanie, takže cvičenia fyzicky náročné a stačia ako kratučké spestrenie vášho bežného tréningu. Pri tom postupne budete pracovať s telom koňa, ktoré bude zo dňa na deň ohybnejšie, pružnejšie a silnejšie. Sadnúť na neho bude potom radosťou pre oboch, pretože kôň bude pripravený niesť vašu váhu. Zároveň sa vďaka nim vyhnete skorému opotrebovaniu koňa a zraneniam, ktoré vyplývajú z krivosti koňa.

Seminár bude len teoretický, pretože tieto cvičenia môžete na začiatku vykonávať len cca 5 minút denne. Inak by ste koňovi spôsobili svalovicu, natiahnutie a podobne. Čo najpodrobnejšie vám vysvetlím všetku teóriu a priložím fotky a videá. Na trénigoch prácu doladíme a tí, ktorí sú príliš ďaleko a chodím k ním menej, majú možnosť natočiť video a poslať mi ho na konzultáciu.

Prebiehať bude elektronicky, ale novým spôsobom a na záver dostanete krátky ebook. Cena bude približne ako zvyčajne, musím všetko pripraviť, aby som vedela aký je rozsah a potom vám cenu samozrejme vopred oznámim.

Takže, s koľkými z vás mám počítať? Píšte na ziarica@okonoch.sk :)

5.00 avg. rating (99% score) - 1 vote

Odporúčané články