ZMENA FORMY SEMINÁRU!

Po skúsenostiach z minulosti sa seminár rozdelí na dve časti.
1. Teoretická, ktorá bude prebiehať elektronicky, niekoľko dní, podľa rozsahu témy. Príspevky budem pridávať postupne, podľa určitých oblastí. Každý prihlásený sa bude môcť kedykoľvek podľa svojich možností venovať tejto časti.
2. Praktická, ktorá bude individuálna, prípadne 2 – 3 členné skupinky. Táto forma prináš možnosť viac sa venovať jednotlivcom a zároveň jednoduchšie prispôsobenie sa termínu praktickej časti.

Seminár teda začne 15. 08. 2017 ale praktickú časť by ste mali absolvovať do 3 mesiacov (vzhľadom na to, že je leto a dovolenky … )

Lonžovanie priamo nadväzuje na základnú prípravu prácou zo zeme.

Tak isto je skvelou prípravou pre mladého koňa a spestrením pre koňa pracujúceho. Ponúka pomoc pri rekonvalescencii koňa, ale pre vás, ak dočasne nemôžete jazdiť. Alebo ak nemáte možnosť jazdiť napríklad kvôli počasiu, poskytne vám nové možnosti.

Vo všetkých prípadoch je jej cieľom motivácia a zaujatie koňa, fyzická a mentálna príprava, riešenie osobného priestoru a akejkoľvek bezpečnej manipulácie v rôznych, aj krízových situáciách. A hlavne, príjemne strávený čas.

Z pohľadu fyziológie, nadväzujeme na prácu zo zeme a pokračujeme v príprave koňa správnym spôsobom tak, aby zaujímal správny postoj. Kôň vo voľnosti sa vie bez problémov vysporiadať s nerovnosťami terénu a vlastnou váhou. Ale ak na ňom chceme jazdiť, musíme pracovať na tom, aby sme dosiahli správne nasvalený chrbát a teda zároveň správne podsadenie zadku a postavenie hlavy. Toto všetko vieme zrealizovať už pri práci zo zeme a keď sadnete do sedla, akoby ste to našli. Pomocou rôznych cvikov a pomôcok, viete zapojiť rôzne svalové skupiny a rôznymi spôsobmi koňa ohýbať.

Táto práca veľmi silne ovplyvňuje aj mentálnu stránku koňa. Zvyšuje mu sebavedomie, jeho samostatnosť. Manipulácia s ním sa stáva bezpečnejšia, kôň ochotne akceptuje váš osobný priestor. Pracujete na vzťahu. Kôň vám stále viac dôveruje, stáva sa ochotnejším.

Motivácia, dôvera, ochota pracovať, správna fyziologická príprava, to všetko vám dáva skvelý základ pre jazdenie a váš vzťah.

Prihlášky posielajte mailom na ziarica@okonoch.sk

Cena: 30 €
Miesto pre praktickú časť: Ducové

5.00 avg. rating (99% score) - 2 votes

Odporúčané články